جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷     
خانه / دانلود / دانلود سوالات عمومی و اختصاصی کنکور تجربی ۹۴ و پاسخ کلیدی و تشریحی سوالات شیمی تجربی ۹۴

دانلود سوالات عمومی و اختصاصی کنکور تجربی ۹۴ و پاسخ کلیدی و تشریحی سوالات شیمی تجربی ۹۴

دفترچه کامل سوالات عمومی و اختصاصی کنکور تجربی ۹۴ و پاسخ کلیدی و تشریحی سوالات شیمی  آنرا دانلود کنید. 

 
 
با سلام. اگر در  بررسی  سوالات شیمی کنکور  تجربی  ۹۴ با مشکلی مواجه شدید ، می توانید ، سوالات خود را در قسمت طرح  سوال  سایت  مطرح  نمایید تا پاسخ داده شود. با تشکر – محمدی 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

۶ نظر ها

 1. سپاسگزارم استاد حرف نداره

 2. سلام

  استاد محمدی عزیز ممنون میشیم مثل سال گذشته سوالات شیمی کنکور تحلیل کنید و درجه بندی هر سوال رو از نظر آسان متوسط و سخت مشخص کنید
  سپاس

 3. سلام استاد خسته نباشید.
  استاد در مورد سوال ۲۶۳ کنکور خارج از کشور تجربی سوال دارم. مناسفانه پاسخ تشریحی که برای این سوال در سایت کانون و بقیه سایت ها گذاشتن احمقانه است.
  در این سوال ۲ تا تعادل داریم. اگه بر اساس روش حلی که مطرح شده پیش بریم ثابت تعادل در تعادل دوم “۲٫۵” بدست میاد و در تعادل اول ثابت تعادل “۰٫۵” بدست میاد. این در حالیه که دمای محیط رو تغییر ندادیم.
  من در سایتتون فقط پاشخ کنکور داخل کشور رو پیدا کردم.
  اگه امکان داره پاسخ تشریحی این سوال رو خودتون قرار بدید.

  • سلام. به نظر من این سوال خیلی قشنگه و نکته جالبی در اون قرار دادند. اصلا به تعادل اول فکر نکنید. درون ظرف ۶ مول SO2 و ۶ مول O2 وجود دارد. فراورده این واکنش SO3 است.
   اگر ۲ مول فراورده از ظرف خارج کنیم پس باید ۲ مول SO2 و ۱ مول O2 از درون ظرف خارج شده باشند و درون ظرف ۴ مول SO2 و ۵ مول O2 باقی مانده باشه . حالا فرض کنید این حالت لحظه شروع فرایند تعادلی است. یعنی در ظرف ۱۰ لیتری ۴ مول SO2 و ۵ مول O2 وارد میکنیم تا تعادل برقرار شود. اگر در حالت تعادل غلظت SO3 درون ظرف ۰٫۲ مولار ثابت تعادل را بدست اورید. اگر ثابت تعادل را محاسبه کنیم عدد ۲٫۵ بدست میاید.( گزینه ۲)
   امیدوارم توضیحات من براتون کامل باشه. اگر سوالی بود مطرح نمایید. شاد باشید.

ارسال یک نظر

ایمیل شما منتشر نمی شود.


3 + = نُه

بازگشت به بالا