شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷     
خانه / اخبار علمی و آموزشی / وضعیت مجوز رشته‌های دانشگاه آزاد برای پذیرش دانشجو در سال ۹۵
وضعیت مجوز رشته‌های دانشگاه آزاد برای پذیرش دانشجو در سال ۹۵

وضعیت مجوز رشته‌های دانشگاه آزاد برای پذیرش دانشجو در سال ۹۵

سخنگوی دانشگاه آزاد گفت: در دفترچه‌های پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد برای سال ۹۵ حتی یک رشته محل فاقد مجوز نیز وجود ندارد.

به گزارش مهر، مجتبی علوی فاضل در نشست خبری در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: تمامی رشته محل‌های باآزمون و بدون آزمون این دانشگاه از مقاطع کاردانی تا دکترای حرفه‌ای دارای مجوز هستند.

وی با بیان اینکه اولین مرحله از ممیزی رشته‌های دانشگاه آزاد در آبان ماه ۹۴ انجام شد، تاکید کرد: در این مرحله از ممیزی‌ها، نیازها و کمبود کد رشته محل‌ها تعیین و شناسایی شده‌اند و فراخوان جذب هیئت علمی این دانشگاه در راستای این ممیزی‌ها صورت گرفت.

سخنگوی دانشگاه آزاد تاکید کرد: مرحله دوم ممیزی رشته‌های این دانشگاه نیز آغاز شده و امیدواریم به زودی و تا شهریور ماه نتایج آن اعلام شود.

علوی فاضل تاکید کرد: هر کدام از واحدهای این دانشگاه که استانداردهای مربوط به ارتقا سطح کیفی را اعمال نکرده باشند با آنها برخورد می‌شود و حتی ممکن است ظرفیت کدرشته محل‌های برخی از این واحدها نیز صفر شود.

وی عنوان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم بر اساس ممیزی‌های این دانشگاه، ظرفیت برخی از کدرشته محل‌ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا کاهش یابد. چراکه نمی‌خواهیم کمیت فدای کیفیت شود.

سخنگوی دانشگاه آزاد با بیان اینکه ملاک و معیار این دانشگاه، اجرای قانون است، گفت: قانون می‌گوید رشته‌های این دانشگاه و حتی رشته‌های دیگر دانشگاه‌های کشور بر اساس ضوابط دفاتر شورای گسترش وزارتخانه‌های علوم و بهداشت تصویب می‌شود اما طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، اگر این دو وزارتخانه برای تصویب رشته‌های دانشگاه‌ها زمان زیادی را صرف کنند و رسیدگی صورت نگیرد، کمیته سه نفره متشکل از نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم یا بهداشت و نماینده دانشگاه آزاد می‌تواند رشته‌ها را مصوب کند.

علوی فاضل خاطرنشان کرد: طبق جلسه کمیته سه نفره، مصوبات این کمیته به وزیر علوم ابلاغ شده است و طی جلسه‌ای که دانشگاه آزاد با وزارت علوم داشته است، در مصوبه‌ای اعلام شده است تمام پذیرش‌های این دانشگاه در سال‌های گذشته دارای مجوز است.

وی اظهارداشت: همچنین طبق آخرین جلسه دانشگاه آزاد با وزارت علوم در مصوبه‌ای اعلام شده است که مدارک فارغ‌التحصیلان این دانشگاه معتبر است و بر اساس این قانون قرار است فرم جدید مدارک فارغ‌التحصیلان این دانشگاه تدوین شود و در این فرم به قانون مجلس شورای اسلامی مبنی بر تصویب برخی از کدرشته محل‌های این دانشگاه توسط کمیته سه نفره اشاره خواهد شد.

سخنگوی دانشگاه آزاد با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد مرحله دوم ممیزی رشته‌های این دانشگاه به اتمام رسیده است، گفت: به زودی نتایج نهایی این ممیزی اعلام خواهد شد.

 

منبع : همشهری آنلاین 

ارسال یک نظر

ایمیل شما منتشر نمی شود.


− یک = 7

بازگشت به بالا